Grant Thornton en Board in Balance nodigen u uit voor een ‘ronde tafel’-sessie over het functioneren van het commissariaat. We delen inzichten uit het meest recente commissarissen benchmarkonderzoek 2022-2023. We focussen deze keer op stakeholdermanagement en de rol van de rvc.

Wanneer interessant? 

De resultaten van de 15e editie van het Grant Thornton commissarissen benchmarkonderzoek laten zien dat het voor commissarissen geen uitgemaakte zaak is dat zij de wensen van de stakeholders voldoende kennen en dat het voor hen onvoldoende duidelijk is welke rol de rvc en de individuele commissaris daarin heeft. Terwijl het belang daarvan in de afgelopen jaren is toegenomen.

We gaan daarover graag met u in gesprek aan de hand van de volgende vragen:

  1. Is stakeholdermanagement (mede) een rvc-rol?
  2. Wat gebeurt er reeds vanuit de rvc qua stakeholderdialoog?
  3. Is een rol voor de rvc wenselijk? Denkt u hierbij aan de toezichtfunctie of de ambassadeursfunctie?
  4. Waar de ligt de grens, in hoeverre komen we op het terrein van de bestuurder?
  5. Kan de rvc überhaupt functioneren zonder stakeholderdialoog? En zo nee: is dan een gestructureerde aanpak (beleid) geen noodzaak?

Voor wie? 
Voor commissarissen/toezichthouders, raden van bestuur, secretarissen van rvc’s en rvb’s en internal auditors.

Wanneer?
12 december 2023

Programma
Inloop vanaf 15:30 uur
Programma 16:00-18:00 uur
Borrel 18:00 uur

Wat levert het op?
We geven u inzicht in een deelaspect van het functioneren van het commissariaat, volgens commissarissen en betrokkenen. We bespreken suggesties ter verbetering. We gebruiken onder andere de ideeën die betrokkenen tijdens het onderzoek hebben aangereikt en verschillende voorbeelden uit de praktijk.

Sprekers

  • Gastcommissaris Doede Vierstra. Doede is al jarenlang commissaris/toezichthouder. Zowel in de profit- als in de non-profitsector. Op dit moment is hij lid van de rvc van het Leiden Universitair Medisch Centrum, voorzitter van de rvt van KNGF geleidehonden, voorzitter van de rvc van Stedin, lid van de rvc van PGGM en sinds kort lid van de rvt van de Nederlandse Bachvereniging .
  • Gastcommissaris Joost van Loon. Joost is al jarenlang commissaris/toezichthouder. Op dit moment is hij voorzitter van de rvt van Blick op onderwijs. Daarnaast is hij onafhankelijk voorzitter College van Belanghebbenden Jeugdbescherming en Jeugdreclassering.
  • Bart Jonker, CFO van Grant Thornton en buitengewoon betrokken bij het onderwerp stakeholdermanagement, treedt op als gastheer.
  • Oscar Toebosch en Dirk-Jaap Klaassen van Board in Balance modereren en presenteren de resultaten van het onderzoek. Board in Balance is een onafhankelijke organisatie die evaluaties van raden van commissarissen en raden van toezicht begeleidt en onderzoek verricht naar governance. Daarnaast stelt Board in Balance profielen op van rvc’s en rvb’s en van aan te trekken individuele commissarissen.

Serie over Grant Thornton Commissarissen benchmarkonderzoek 
Deze bijeenkomst maakt deel uit van de serie rond het Grant Thornton commissarissen benchmarkonderzoek. Meer weten? Lees onze rapporten.

Sprekers