• Skip to content
  • Skip to navigation
English Nederlands
English Nederlands
Global Reach
  • Insights
    • Accountancy & financieel advies

      • Accountancy & financieel advies
      • Financiële administratie & outsourcing
      • Financieel inzicht
      • Financiële compliance
      • Duurzaamheid in het mkb
    • Advisory

      • Advisory
      • Impact House
      • Impact Campus
      • Business risk services
      • Cyber risk services
      • Deal Advisory
      • Forensic & integrity services
      • Valuations
    • Audit & Assurance

      • Audit & Assurance
      • Controle jaarrekening
      • Controle duurzaamheidsrapportage
      • IFRS services
    • Belastingadvies

      • Belastingadvies
      • Nationaal belastingadvies
      • Internationaal belastingadvies
      • Private wealth services
    • CPI

    • Legal services

      • Legal services
      • Arbeidsrecht
      • Ondernemingsrecht
      • Corporate housekeeping
      • Fusies & overnames
      • Impact law
    • Human Capital Services

      • Human Capital Services
      • HR-services
      • Arbeidsvoorwaarden advisering
      • Payroll & loonbelasting
      • Global Mobility Services
  • Thema's

    • Duurzaam ondernemen in Nederland
    • Familiebedrijven
    • International Business Report
    • Internationaal ondernemen
    • Prinsjesdag
    • Risico's en regelgeving
  • Sectoren

    • Bouw & vastgoed
    • Commissarissen
    • Energie
    • Financial Services
    • Life sciences
    • Transport & logistiek
    • Technologie
  • Carrière
  • Over ons

    • Over Grant Thornton
    • Contact
    • Evenementen & webinars
    • Nieuwsbrief
    • Onze mensen
    • Vacatures

Zoekdialoog

Global Reach
Mijn Grant Thornton
  1. HOME
  2. Insights
  3. Thema's
  4. Internationale arbeid & grensoverschrijdende inzet

Internationale arbeid & grensoverschrijdende inzet

Wat komt er kijken bij het grensoverschrijdend inzetten van personeel?

Internationale arbeid & grensoverschrijdende inzet

Focus op de DAFT en DJFT: voorwaarden voor aanvraag en recente wijzigingen

Global Mobility Services

Het Nederlands-Amerikaans Vriendschapsverdrag (DAFT) en het Japans-Nederlands Vriendschapsverdrag (DJFT) zijn overeenkomsten die zijn ontworpen om de handel tussen respectievelijk de Verenigde Staten en Japan en Nederland te faciliteren en te ondersteunen. Deze verdragen zijn met name aantrekkelijk voor zelfstandig professionals, bedrijfseigenaren en bedrijfsvertegenwoordigers die hun activiteiten in Nederland willen vestigen of uitbreiden.

Elif Kamaci
| 4 min. leestijd | 30 jun 2026

EU‑verordening Talent Pool

Global Mobility Services

Op 10 maart 2026 heeft het Europees Parlement de EU‑verordening Talent Pool aangenomen. De verordening introduceert een nieuw EU‑breed digitaal platform dat werkgevers moet helpen om talent van buiten de EU te vinden.

E.C. Kamaci
Sander Agterhof
| 4 min. leestijd | 26 mrt 2026

EES: immigratieaankondiging

Global Mobility Services

De Europese Unie (EU) is op 12 oktober 2025 begonnen met de invoering van het nieuwe Entry/Exit System (EES), met een gefaseerde uitrol aan enkele buitengrenzen.

E.C. Kamaci
Sander Agterhof
| 2 min. leestijd | 21 jan 2026

30%-regeling: updates vooruitlopend op 2026

Global Mobility Services

De 30%-regeling is een fiscale faciliteit gericht op hoogopgeleide immigranten die in Nederland werken. Recente en lopende wijzigingen in de regeling maken het belangrijker dan ooit om op de hoogte te blijven van de veranderingen die door de Nederlandse overheid worden doorgevoerd.

Sander Agterhof
| 2 min. leestijd | 29 dec 2025

Wijzigingen salarisdrempels 2026

Global Mobility Services

De Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) past jaarlijks de minimale salariseisen aan voor kennismigranten en andere werknemers die van buiten de EU naar Nederland komen. Hieronder vind je de nieuwe salarisdrempels voor 2026.

Elif Kamaci
| 2 min. leestijd | 18 dec 2025

    CONTACT CONTACT

    • Evenementen
    • Neem contact op
    • Offerteaanvraag insturen
    • Onze mensen

    OVER OVER

    • Carrière
    • Over ons
    • Nieuwsbrief
    • Pers
    • Vestigingen

    JURIDISCH JURIDISCH

    • Algemene voorwaarden
    • Cookie statement
    • Cookievoorkeuren
    • Disclaimer
    • Identificatieplicht
    • Klachtenprocedure
    • Privacy statement
    • Sitemap

    Volg onsVolg ons

    © 2026 Grant Thornton Audit en Assurance B.V., Grant Thornton Accountants en Adviseurs B.V., Grant Thornton Specialist Advisory Services B.V., Grant Thornton Forensic & Investigation Services B.V., Grant Thornton Expatriate Services B.V., Grant Thornton Outsourcing B.V., Impact Campus Grant Thornton B.V. en CPI Governance B.V. – Alle rechten voorbehouden. “Grant Thornton” verwijst naar de merknaam waaronder de lidfirma’s van Grant Thornton diensten verlenen aan hun cliënten op het gebied van assurance, tax en advisory en/of verwijst naar een of meerdere lidfirma’s, naargelang de context. Grant Thornton Audit en Assurance B.V, Grant Thornton Accountants en Adviseurs B.V., Grant Thornton Specialist Advisory Services B.V., Grant Thornton Forensic & Investigation Services B.V., Grant Thornton Expatriate Services B.V., Grant Thornton Outsourcing B.V., Impact Campus Grant Thornton B.V. en CPI Governance B.V. zijn lidfirma’s van Grant Thornton International Ltd (GTIL). GTIL en haar lidfirma’s zijn geen wereldwijd partnerschap. GTIL en elk lid van GTIL vormt een aparte juridische entiteit. Alle diensten worden geleverd door de lidfirma’s van GTIL. GTIL levert geen diensten aan cliënten. GTIL en haar lidfirma’s zijn geen vertegenwoordigers van elkaar, hebben geen onderlinge verplichtingen en zijn niet verantwoordelijk voor elkaars handelingen of nalatigheden.